وبینار انکولوژی به همراه اساتید بیمارستان شریعتی و امام خمینی برگزار شد

وبینار آنکولوژی به همراه اساتید بیمارستان شریعتی و بیمارستان امام خمینی تهران در محل کارخانه شرکت داروسازی خوارزمی با محوریت چالش های درمان با ایمانیتیب برگزار گردید.

در این وبینار که با مشارکت اساتید بیمارستان شریعتی، بیمارستان امام خمینی و شرکت داروسازی خوارزمی برگزار گردید، چالش های درمان با ایماتینیب بحث و بررسی شد.

imatibine mesilate یک مهار کننده تیروزین کیناز است. به صورت مسیلات تجویز می شود اما دوزهای داده شده بر اساس پایه بیان می شوند. 5/119 میلی گرم فرم مسیلات تقریباً معادل با mg 100imatinib است. در درمان لوسمی میلوئید مزمن به بیماران در مرحله مزمن معادل با mg400 پایه در روز به صورت خوراکی داده می شود که در صورت نیاز به mg600 قابل افزایش است و در فاز شدید بیماری دوز mg600 در روز داده می شود که در صورت نیاز به mg400 و 2 بار در روز قابل افزایش است. به کودکان بالای 3 سال دوز mg/m 260 در روز تا حداکثر mg400 در فاز مزمن و mg/m340 تا حداکثر mg600 در فاز پیشرفته داده می شود. در درمان تومورهای بد خیم استرومایی متاستاتیک و یا غیر قابل جراحی گوارشی دوز 400 یا 600 میلی گرم در روز توصیه می شود. دوزهای تجویزی باید همراه با غذا مصرف شوند و با حجم زیادی مایعات خورده شوند تا ناراحتی های گوارشی به حداقل برسد. در صورت بروز مسمومیت کبدی و مهار شدن میلوئید نیاز به تعدیل دوز می باشد. شمارش گلبولهای خونی و عملکرد کبدی بایستی به صورت مرتب مانیتور گردند.

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
برگزاری وبینار تخصصی چالش های تغذیه شیرخواران
نوشتهٔ بعدی
بازدید رئیس انجمن علمی پزشکان کودکان ایران از خط تولید کارخانه داروسازی خوارزمی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست