شناسایی سویه جدید کرونا مقاوم در برابر واکسن

نوع جدیدویروس کرونای ژاپنی در خانه سالمندان کنتاکی ۴۵ نفر از ساکنان و پرسنل مراقبت‌های بهداشتی را که همگی هر دو دز واکسن را تزریق کرده بودند، آلوده کرد.

به گزارش ایندیپندنت، نوع جدیدویروس کرونای ژاپنی در خانه سالمندان کنتاکی ۴۵ نفر از ساکنان و پرسنل مراقبت‌های بهداشتی را که همگی هر دو دز واکسن را تزریق کرده بودند، آلوده کرد. گونه R.1 که از ژاپن سرچشمه گرفته شامل پنج جهش منحصر به فرد است و جهش بسیار عفونی D۶۱۴G که در سویه‌های دیگر ویروس کرونا مانند دلتا ، آلفا ، بتا و گاما وجود دارد را نیز به افراد منتقل می‌کند.
دکتر ویلیام هسلتین ، استاد سابق دانشکده پزشکی هاروارد و متخصص بیماری‌های عفونی ، در مقاله‌ای که در فوربز منتشر شد گفته استR.۱ یک سویه قابل بررسی است، چرا که ردپای خود را تا کنون در ژاپن و ایالات متحده آمریکا بر جای گذاشته است.
این سویه واکسن گریز می تواند از سیستم ایمنی بدن براحتی عبور کند و آنتی بادی ها را دور بزند. بر اساس تجزیه و تحلیل CDC ، نگرانی هایی در مورد کاهش ایمنی محافظتی واکسن‌ها در مقابل R.۱ وجود دارد.

به گفته کارشناسان، جهش ویروس کرونا با تاثیر گذاردن بر آنتی‌بادی‌های افراد واکسینه شده تبعات متعددی در پی دارد. بر اساس پایگاه داده‌های موجود، این سویه بیش از ۱۰ هزار نفر را در سطح جهان آلوده کرده است.

, , ,
نوشتهٔ بعدی
پیشگیری از آلزایمر با آملودیپین

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست