جم فلو (جمی فلوکساسین) قرص

جم فلو (جمی فلوکساسین) قرص

مشخصات دارویی

گروه درمانی نام ژنریک نام تجاری
Antibacterial Drugs Gemifloxacin Gemflo®
شکل دارویی دوز بسته بندی
Tablet 320 mg 5

جم فلو (جمی فلوکساسین) قرص


عمومی این دارو برای بیماری فعلی شما تجویز شده است. لذا از مصرف آن در موارد مشابه و یا توصیه به دیگران خودداری نمایید. قبل از مصرف دارو موارد ذیل را به پزشک معالج و یا داروساز اطلاع رسانی نمایید : * وجود هر گونه حساسیت * بارداري و يا شيردهي * استفاده از سایر داروها * ابتلا به بیماری های دیگر * اختلال حافظه و يا عدم توانايي خواندن مطالب
عوارض جانبی هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نیز شود. اگر چه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود اما در صورت بروز آن با پزشک یا داروساز خود مشورت نمائید: راش پوستي، تهوع، اسهال، استفراغ، سردرد، درد شكمي، بي اشتهايي، يبوست، درماتيت، گيجي، خشكي دهان، سوهاضمه، خستگي، نفخ، عفونت قارچي،گاستريت، التهاب دستگاه تناسلي،هايپرگلايسمي، افزايش سطح الكالين فسفاتاز،افزايش در ALTو AST، افزايش در كراتين فسفوكيناز، بيخوابي، لكوپني، رخوت، تغيير حس چشايي،ترومبوسيتميا ، كهير.
مقدار و نحوه مصرف جمي فلوكساسين از دسته آنتي بيوتيك هاي وسيع الطيف و سنتتيك كينولوني خوراكي بوده و در درمان عفونت هاي تشدید يافته حاد باکتریال برونشیت مزمن ايجاد شده توسط استرپتوكوكوس نومونيه، هموفيلوس آنفولانرا، هموفيلوس پارا انفولانزا، مورازلا كاتارهاليس و همينطور در درمان پنوموني خفيف تا متوسط ايجاد شده توسط استرپتوكوكوس نومونيه (شامل سوشهاي مقاوم به درمان)، هموفيلوس آنفولانزا ، مورازلا كاتارهاليس، مايكوپلاسما نومونيه، كلاميديا نومونيا، و يا كلبسيلا نومونيا استفاده ميشود. مقدار مصرف عمومی(بالغين بالاي 18 سال): • عفونت هاي تشدید يافته حاد باکتریال برونشیت مزمن: – يك عدد قرص 320 ميلي گرمي روزانه يكبار به مدت 5 روز. • عفونت هاي پنوموني با شدت خفيف تا متوسط، ايجاد شده توسط استرپتوكوكوس نومونيه، هموفيلوس آنفولانزا، مايكوپلاسما نومونيه و كلبسيلا نومونيا: – يك عدد قرص 320 ميلي گرمي روزانه يكبار به مدت 5 روز. • عفونت هاي پنوموني با شدت خفيف تا متوسط، ايجاد شده توسط سوشهاي مقاوم به درمان كلبسيلا نومونيا، مورازلا كاتارهاليس: – يك عدد قرص 320 ميلي گرمي روزانه يكبار به مدت 7 روز. – دوره درمان را كامل كنيد و دارو را راس ساعت به همراه یک لیوان آب/مايعات میل نمایید . – دارو ميبايست همراه با غذا و يا بدون غذا و در شكل كامل بلعيده شود. – از قطع يا تغيير در ميزان مصرف و نحوه مصرف دارو بدون اطلاع پزشک معالج خودداری نمایید. – در صورت سميت ناشي از مصرف خوراكي دارو ،ميبايست تحريك استفراغ جهت تخليه معده و يا شستشوي معده بهمراه درمان علامتي و تامين آب مورد نياز بدن بيمار صورت گيرد. – چنانچه يك نوبت از مصرف دارو را فراموش كرديد به محض به ياد آوردن ، آن را مصرف نماييد. ولي اگر به نوبت بعدي نزديك بود از مصرف آن خودداري نماييد و از دو برابر کردن مصرف بعدی برای جبران نوبت فراموش شده خودداری کنید و به صورت معمول نوبت بعدی را سر وعده مصرف کنید. از مصرف بيشتر از يك دوز دارو جمي فلوكساسين در يك روز پرهيز نماييد.
هشدارها در صورت وجود نارسايي كليوي شديد و كليرانس كراتنين كمتراز 40 ميلي ليتر بر دقيقه نياز به تنظيم دوز دارو ميباشد. – كارايي و ايمني مصرف جمي فلوكساسين در كودكان و افراد زير 18 سال تاييد نشده است. – اثرات QT قلبي: بعلت احتمال افزايش بازه QT قلبي با مصرف فلوركينولون ها در برخي بيماران، از مصرف جمي فلوكساسين در صورت سابقه طولاني شدن زمان QTو نيز در بيماران با مشكلات الكتروليتي (هايپو كالمي و هايپو منيزيومي) اصلاح نشده و همينطور در مصرف همزمان با دارو هاي ضد آريتمي از قبيل كينيدين، پروكايين آميد ،آميودارون، سوتالول بعلت ازدياد ريسك آريتمي بطني (Torsade de pointes) خودداري شود. – جمي فلوكساسين دربيماري هاي CNS مثل صرع و همينطور در افراد مستعد تشنج احتياط مصرف دارد. – مانيتور كردن بيمار حين درمان با اين دارو از بابت اسهال ناشي شده از كلستريديوم دفيسل. – قطع مصرف دارو در صورت التهاب و پارگي تاندون و بي حسي اعصاب محيطي. – خوددراي از مصرف جمي فلوكساسين در بيماران مياستني گراويس بعلت تشديد ضعف عضلات.
کاتالوگ کاتالوگ جم فلو (جمی فلوکساسین) قرص
فهرست