تاریخچه داروسازی خوارزمی

تولد ما

شرکت داروسازی خوارزمی با تکمیل و توسعه لابراتوار داروسازی، در تاریخ 13 آذر ماه 1342 در شهر تهران خیابان ستارخان – شهرآرا ایجاد گردید.

خوارزمی در یک نگاه

0
محصول
0
نیروی انسانی
0
متر مربع فضای تولید
0
سال سابقه

شرکت داروسازی خوارزمی در آذرماه 1342 در خیابان شهرآرا تهران تأسیس شد. در سال 1365 ضمن گسترش فعالیت ها و محصولات به شرکت داروسازی خوارزمی تغییر نام یافت. در سال 1375 با توسعه خطوط تولید و محصولات به کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج انتقال یافت.

شرکت داروسازی خوارزمی در زمینی به مساحت 24000 مترمربع واقع گردیده و دارای 3 ساختمان مجزای در حال بهره برداری با کاربری تولید و اداری میباشد. واحد تولید در فضایی به وسعت 7000 مترمربع در 2 طبقه احداث گردیده و تمامی خطوط تولیدی این شرکت مشتمل بر ساخت انواع قرص، کپسول، شربت، قطره خوراکی، پماد، اسپری و آنتی بیوتیک های  خوراکی را مطابق با قوانین GMP   در بر می گیرد.

این شرکت با همکاری و همیاری واحدهای هم گروه خود مشتمل بر شرکت پخش سراسری دارویی التیام، شرکت کیمیااثرسلامت، شرکت پلاسمای خوارزمی  نسبت به تکمیل زنجیره تامین همچنین محصولات اقدام کرده است.

شرکت داروسازی خوارزمی با پیروی از قوانین WHO و نیز مقررات GMP در طی مدتی کوتاه توانست نام خود را به عنوان یکی از شرکت های معتبر در صنعت داروسازی مطرح نموده و در حال حاضر حدود 150 قلم از داروهای مختلف را تولید نماید.

واحد های تولید این شرکت شامل بخش های زیر می باشند:

  •        خط کامل ساخت و پرکن شربت
  •        خط کامل ساخت و پرکن قطره خوراکی
  •        خط کامل گرانولاسیون قرص
  •        خط کامل پرس قرص
  •        خط کامل بسته بندی قرص
  •        خط کامل محلول اسپری موضعی
  •        خط کامل فیلینگ کپسول و کانتر کپسول
  •        بخش ساخت و بسته بندی آنتی بیوتیک های خوراکی
  •        بخش ساخت و پرکن پماد موضعی

داروسازی خوارزمی مفتخر است که در سال های گذشته توانسته تمامی قسمت های بخش تولید خود را بازسازی نموده و با ایجاد فضاهای تمیز  (Clean Room) به سطح کیفی بسیار مطلوب برسد. این شرکت توانسته است در راستای ارتقاء کیفیت فرآیندهای تولید اعم از تولید آب دارویی  (PW) و هوای تولیدی (HVAC) و فضای مناسب تولید و … نقش بسزایی را ایفا کرده و با اصلاح Utilities های مربوط به دستگاههای تولیدی  و  ارائه مستندات مربوطه (…, OQ-IQ-SOP) راه رسیدن به الزامات GMP را در این قسمت هموار نماید.
شرکت داروسازی خوارزمی از جمله بزرگترین تأمین کنندگان مکمل های خوراکی اطفال در ایران است به نحوی که تأمین سهم عمده ای از نیازهای خانه های بهداشت را به خود اختصاص داده و از این طریق بخشی از رسالت تأمین سلامت کودکان در جامعه را به انجام می رساند، همچنین این شرکت از جمله بزرگترین تولیدکنندگان انواع شربت در ایران به شمار می رود و در استراتژی میان مدت خود ، ارتقاء جایگاهی تا سطح اولین و بزرگترین تولید کننده مایعات را دنبال مینماید.
کیفیت در مواد اولیه و نظارت صحیح بر تولید و بسته بندی مناسب باعث شده که در حال حاضر محصولات دارویی شرکت خوارزمی درزمینه صادرات نیز فعالیت گسترده ای داشته باشد. همچنین ایجاد و راه اندازی واحدهای تولید فرآورده های بیوتکنولوژی و فرآورده های ضد سرطان در دستور کار شرکت قرار دارد.

فهرست