سنتین نورو (کلونازپام) 1 قرص

کلونازپام 1 میلی گرم قرص

مشخصات دارویی

گروه درمانی نام ژنریک نام تجاری
Antiepileptic Clonazepam Centin Noro®
شکل دارویی دوز بسته بندی
Tablet 1 mg 100

کلونازپام 1 میلی گرم قرص


عمومی این دارو برای بیماری فعلی شما تجویز شده است. لذا از مصرف آن در موارد مشابه و یا توصیه به دیگران خودداری نمایید. قبل از مصرف دارو موارد ذیل را به پزشک معالج و یا داروساز اطلاع رسانی نمایید : * وجود هر گونه حساسیت * بارداري و يا شيردهي * استفاده از سایر داروها * ابتلا به بیماری های دیگر * اختلال حافظه و يا عدم توانايي خواندن مطالب
عوارض جانبی هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نیز شود. اگر چه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود اما در صورت بروز آن با پزشک یا داروساز خود مشورت نمائید: مهمترین این عوارض عبارتند از: اضطراب، گیجی (به ویژه در سالخوردگان)، ضربان تند و نامنظم قلب، افسردگی روانی، توهم، خواب آلودگی، ضعف عضلانی، حرکات غیر قابل کنترل بدن از جمله چشم ها، اشکال در به خواب رفتن، کبودی و خون ریزی عادی، بثورات جلدی، زخم در دهان یا در گلو.
مقدار و نحوه مصرف مقدار مصرف قرص كلونازپام 1 و 2 بسته به شرایط بیماری و بیمار تجویز می گردد و تجویز از دوز کم شروع و در صورت نیاز توسط پزشک معالج افزایش می یابد .مقدار مصرف عمومی: • ضد تشنج: – بزرگسالان: 1 میلی گرم يك بار در روز به مدت 4 شب ، دوز طي 2-4 هفته قابل افزايش مي باشد ،حداکثر مقدار مصرف دارو 4-8 میلی گرم در روز است. -نوزادان و کودکان : مقدار مصرف دارو توسط پزشك تعیین می شود. •ضد اضطراب: -بزرگسالان: 1-2 ميلي گرم روزانه -نحوه مصرف: – دوره درمان را كامل كنيد و دارو را راس ساعت به همراه یک لیوان آب میل نمایید . – از قطع مصرف دارو بدون اطلاع پزشک معالج خودداری نمایید. – در صورت فراموشی یک نوبت دارو به محض یه یاد آوردن آن را مصرف نمایید و در صورت گذشتن بیش از 1 ساعت از زمان مقرر ، از مصرف نوبت فراموش شده خودداری نمایید و دوز بعدی را در زمان مقرر مصرف کنید. – از آنجايي كه اين دارو سبب ايجاد وابستگي مي شود، لذا از مصرف دارو بيش از مقدار توصيه شده و يا مدت زمان توصيه شده توسط پزشك خودداري نماييد.
هشدارها -از مصرف در پورفيري حاد ، انسداد مسير تنفسي ، آسيب مغزي – نخاعي ، افسردگي ، افراد با سابقه اقدام به خودكشي خودداري شود.
کاتالوگ کاتالوگ کلونازپام 1 میلی گرم قرص
فهرست