لانیا (هیوسین ان بوتیل بروماید) قرص

لانیا (هیوسین ان بوتیل بروماید) قرص

مشخصات دارویی

گروه درمانی نام ژنریک نام تجاری
Antimuscarinic Hyoscine-N-Butyl Bromide Lania® 10
شکل دارویی دوز بسته بندی
F.C Tablet 10 mg 100

لانیا (هیوسین ان بوتیل بروماید) قرص


عمومی این دارو برای بیماری فعلی شما تجویز شده است، لذا از مصرف آن در موارد مشابه و یا توصیه آن به دیگران، خودداری نمایید. – مصرف قرص هیوسین در کودکان زیر ۶ سال توصیه نمی شود. – مصرف این دارو ممکن است باعث خواب آلودگی و تاری دید شود، لذا ضمن درمان با این دارو در صورت بروز تاری دید، از رانندگی و کار با ابزار آلات دقیق تا زمان بهبود علایم بپرهیزید.
عوارض جانبی هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نیز شود. اگر چه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود اما در صورت بروز آن با پزشک یا داروساز مشورت نمائید. خواب آلودگی، سرگیجه، تاری دید، برافروختگی، افزایش ضربان قلب (در دوزهای بالا)، سنکوپ، خستگی، تب (به خصوص در کودکان)، سردرد، احساس ضعف، سردرگمی یا هیجان ذهنی (به خصوص در سالمندان، حتی با مصرف مقادیر کم دارو)، کم شدن حافظه برای مدت کوتاه، اختلال در تکلم، لرزش بدن و بی قراری (در دوزهای بالا)، واکنش های حساسیتی (کهیر، شوک آنافیلاکسی و آنژیوادم)، افزایش فشار داخل چشم، کاهش تعریق، احتقان بینی، کم شدن ترشح شیر، خشکی پوست و دهان.
مقدار و نحوه مصرف مقدار مصرف هر دارو را پزشک معین می نماید. اما مقدار مصرف معمول دارو به شرح ذیل است: دسته دارویی: آنتی کولینرژیک -بهبود علامتی اسپاسم عضلات صاف دستگاه گوارش یا ادراری-تناسلی: کودکان ۶-۱۱ سال: ۱۰ میلی گرم، ۳ بار در روز. کودکان ۱۲-۱۷ سال: ۲۰ میلی گرم، ۴ بار در روز. بزرگسالان: ۲۰ میلی گرم، ۴ بار در روز. سندرم روده تحریک پذیر: بزرگسالان: ۱۰ میلی گرم، ۳ بار در روز. در صورت نیاز می توان دوز را به ۲۰ میلی گرم، ۴ بار در روز افزایش داد.
هشدارها از مصرف طولانی مدت این دارو بپرهیزید، زیرا به علت کم شدن بزاق دهان، خطر ابتلا به مشکلات دهان و دندان از جمله خطر بروز برفک دهان را زیاد می کند.
کاتالوگ کاتالوگ لانیا (هیوسین ان بوتیل بروماید) قرص
فهرست