سیتاگلیپتین 50 قرص

مشخصات دارویی

گروه درمانی نام ژنریک نام تجاری
Antidiabetic Drugs Sitagliptin
شکل دارویی دوز بسته بندی
Tablet 50 mg 30

سیتاگلیپتین 50 قرص


عمومی این دارو برای بیماری فعلی شما تجویز شده است، لذا از مصرف آن در موارد مشابه و یا توصیه آن به دیگران، خودداری نمایید.
عوارض جانبی هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نیز شود. اگر چه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود اما در صورت بروز آن با پزشک یا داروساز مشورت نمائید. التهاب پانکراس، درماتیت خفیف، آنژیوادم، سندرم استیونس-جانسون، نارسایی کلیوی، نارسایی قلبی، شوک آنافیلاکسی، ادم محیطی، کاهش قند خون، یبوست، راش پوستی، بالا رفتن آنزیم های کبدی، عفونت دستگاه تنفسی فوقانی، التهاب گلو، سردرد، اسهال، درد شکمی، تهوع، استفراغ، کهیر، درد ماهیچه، درد مفاصل، درد کمر، کاهش اشتها، التهاب رگ های پوستی، خشکی دهان، خواب آلودگی، گیجی، اختلالات نعوض
مقدار و نحوه مصرف دسته دارویی: ضد دیابت درمان دیابت نوع دو: ۱۰۰ میلی گرم، یک بار در روز.
هشدارها سیتاگلیپتین بهتر است در افراد زیر ۱۸ سال مصرف نشود. در حین مصرف دارو از نوشیدن الکل و فرآورده های الکلی خودداری کنید. اگر در حین مصرف دارو علایم پانکراتیت (درد شدید مداوم شکمی) بروز کرد، دارو را قطع کرده و سریعا به پزشک مراجعه نماييد.. مصرف این دارو ممکن است در بعضی از افراد باعث خواب آلودگی و سرگیجه شود، لذا ضمن درمان از رانندگی و کار با ماشین آلات دقیقُ، خودداری کنید.
کاتالوگ کاتالوگ سیتاگلیپتین 50 قرص
فهرست