دای کولیک گات

مشخصات دارویی

گروه درمانی نام ژنریک نام تجاری
Gastrointestinal Drugs Simethicone (Dimeticone Activated) Dicolic Gut®
شکل دارویی دوز بسته بندی
Oral Drops 40 mg/ml 30ml

دای کولیک گات


عمومی دایمتیکون نوعی داروی گوارشی است که برای رفع ورم معده، نفخ معده، فشار روده، سوهاضمه و گاز دستگاه گوارش مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی این دارو به عنوان دارویی برای درمان سرطان پانکراس و اختلالات پانکراس تجویز می‌شود.

این دارو برای بیماری فعلی شما تجویز شده است، لذا از مصرف آن در موارد مشابه و یا توصیه آن به دیگران، خودداری نمایید.

عوارض جانبی هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نیز شود. اگر چه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود اما در صورت بروز آن با پزشک یا داروساز مشورت نمائید. واکنش های حساسیتی (راش پوستی، تورم زبان و لب ها، خارش پوستی، سرگیجه، سختی در تنفس)
مقدار و نحوه مصرف موارد و مقدار مصرف: مقدار مصرف هر دارو را پزشک معین می نماید. اما مقدار مصرف معمول دارو به شرح ذیل است: دسته دارویی: ضد نفخ -بهبود علایم ناشی از نفخ (احتباس گاز در دستگاه گوارش): کودک کمتر از ۲ سال: ۲۰ میلی گرم (۱۲ قطره)، چهار بار در روز. کودک ۲-۱۲ سال: ۴۰ میلی گرم (۲۵ قطره)، چهار بار در روز. بزرگسالان: ۴۰ ميلي گرم (۲۵ قطره)، چهار بار در روز. نحوه صحیح مصرف دارو: بهتر است دارو بعد از هر وعده غذا و هنگام خواب مصرف شود.
هشدارها اگر در حین مصرف دارو، دچار واکنش های آلرژیک شدید (تنگی نفس، قرمزی و تورم چشم و دهان و لب ها، راش پوستی) دارو را قطع کرده و سریعا به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه نمایید.
کاتالوگ کاتالوگ دای کولیک گات
فهرست