یدمام (اسید فولیک + ید)

مشخصات دارویی

گروه درمانی نام ژنریک نام تجاری
Nutritional Agents and Vitamins Folic Acid + Iodine Iod-Mom®
شکل دارویی دوز بسته بندی
F.C Tablet 500/150 mcg 30

یدمام (اسید فولیک + ید)


عمومی این فرآورده جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نمی باشد. از مصرف بیش از مقدار توصیه شده توسط پزشك خودداری نمایید.
عوارض جانبی هر فرآورده به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نیز شود. اگر چه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود اما در صورت بروز آن با پزشک یا داروساز خود مشورت نمائید: واكنش های حساسیتی، كاهش سطح سرمی ویتامین B12 . مسمومیت: در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقدار توصیه شده سریعأ به پزشك ویا مراكز درمانی مراجعه نمایید.
مقدار و نحوه مصرف موارد و مقدار مصرف: مقدار مصرف هر فرآورده را پزشك معین می نماید. اما مقدار مصرف معمول آن به شرح ذیل است: -تامین مقادیر مورد نیاز و مناسب اسید فولیك و ید، جهت مصرف در دوران قبل از بارداری، حین بارداری و دوران شیردهی. -تامین ید لازم جهت بهبود و توسعه رشد مغزی، حس شنوایی و قدرت دیداری كودك. -تامین مقادیر مورد نیاز اسید فولیك كه باعث كاهش ریسك تولد نوزادان با نواقص مغزی و نخاعی ماند ستون فقرات شكاف دار می شود. بزرگسالان و خانم های باردار و شیرده: روزانه یك عدد قرص. نحوه صحیح مصرف فرآورده: فرآورده را همراه با غذا و یك لیوان آب میل نمایید.
هشدارها هشدارها: از مصرف همزمان ید مام® با سایر مكمل های حاوی فولیك اسید یا ید، خودداری نمایید. مصرف در دوران بارداری و شیردهی: این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی زیر نظر پزشك معالج مصرف شود. موارد احتیاط: -در افراد با آنمی پرنیشیوز (نوعی كم خونی مگالوبلاستیك است كه علت آن یك واكنش خودایمنی علیه سلول های دیواره معده است كه برای جذب ویتامین B12 ضروری هستند.) -در صورت ابتلا به اختلال تیروئید، جهت مصرف این فرآورده با پزشك معالج خود مشورت نمایید.
کاتالوگ کاتالوگ یدمام (اسید فولیک + ید)
فهرست