واحد تحقیقات شرکت داروسازی خوارزمی با تمرکز بر طراحی و توسعه فرمولاسیون داروهای جدید و نیز بهبود مداوم کیفیت محصولات جاری، به عنوان یکی از واحدهای استراتژیک شرکت می باشد.

بدون شک گسترش دامنه و ارتقا کیفیت محصولات شرکت داروسازی خوارزمی مرهون بهره گیری از‌ تخصص و توان علمی پرسنل مجرب  ، همكاري‌ نزدیک با مراكز دانشگاهي‌ و تحقيقاتي‌ و سرمایه گذاری هدفمند در عرصه دستیابی به منابع به روز داروسازی و امکانات دستگاهی پیشرفته می باشد.

به طور کلی فعالیت های واحد تحقیق و توسعه داروسازی خوارزمی در راستای اهداف راهبردی مجموعه و در زمینه طراحی، فرمولاسیون و ارتقا کیفیت محصولاتی از قبیل داروهای ضد دیابت و کاهنده چربی خون، داروهای ضد افسردگی و ضد درد، داروهای مربوط به دستگاه عصبی و دستگاه گوارش می باشد.

این دپارتمان علاوه بر فرمولاسیون و طراحی داروهای نامبرده، گام های مهمی در زمینه فرمولاسیون داروهای گیاهی و طبیعی نیز برداشته است. این محصولات با رویکرد تقويت سبد محصولات شركت و در خصوص درمان چاقی و اضافه وزن، سوختگی و مشکلات گوارشی طراحی و فرموله شده، جهت ارایه به بازار دارویی مورد آنالیز قرار می گیرند.

از طرف دیگر با توجه به حجم بسیار بالای تولید محصولات دارویی و مکمل های غذایی ویژه اطفال، این دپارتمان همواره کوشش نموده تا طعم، رنگ و خواص فیزیکی وشیمیایی این محصولات را بهبود بخشد و پذیرش اطفال را در خصوص مصرف این محصولات افزایش دهد.

 

                                             

 

 بخش فرمولاسیون واحد تحقیقات شامل قسمتهای مختلف جهت ساخت اشکال دارویی جامد،نیمه جامد،مایع و اسپری می باشد به همین منظور از تجهیزات و ماشین آلات متعدد همچون پرس قرص تک سنبه ای،دستگاه پرس قرص Rotary دستگاه میکسر الکتریکی، دستگاه هموژنایزر،دستگاه سختی سنج و کوتینگ قرص و نیز 4 دستگاه انکوباتور جهت بررسی پایداری دما باشد.

همچنین بخش آنالیز که به منظور انجام آزمایشات مختلف بر روی نمونه های مواد و محصول ساخته شده ایجاد گردیده مجهز به انواع تجهیزات و دستگاههای آنالیتیک دقیق همچون Spectrophotometer, HPLC, Disintegration Tester, Dissolution Tester, UV/Visible می باشد.