چاپ        ارسال به دوست

بازدید مدیر عامل بانک صنعت و معدن از داروسازی خوارزمی

حسين مهري رئيس هيأت مديره و مدير عامل بانك صنعت و معدن روز سه شنبه مورخ 4 دی ماه  به همراه هيأت همراه از داروسازی خوارزمی بازدید کردند.
 به گزارش روابط عمومی شرکت داروسازی خوارزمی، دکتر ترحمی مدیر عامل داروسازی خوارزمی در ابتدا به معرفی این شرکت پرداخت و سپس در خصوص مشکلات صنعت دارو که امروزه تمام شرکت های داروسازی با آن دست و پنجه نرم می کنند اشاره کرد.
دکتر ترحمی بیان داشت: این شرکت با همکاری و همیاری واحدهای هم گروه خود مشتمل بر شرکت پخش سراسری دارویی التیام، شرکت کیمیااثرسلامت ، شرکت پلاسمای خوارزمی نسبت به تکمیل زنجیره تامین همچنین محصولات اقدام کرده است.
وی ادامه داد: شرکت داروسازی خوارزمی با پیروی از قوانین WHO و نیز مقررات GMP در طی مدتی کوتاه توانست نام خود را به عنوان یکی از شرکت های معتبر در صنعت داروسازی مطرح نموده و در حال حاضر حدود 100 قلم از داروهای مختلف را تولید نماید.
دکتر مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن از ضرورت همکاری بین شرکت داروسازی خوارزمی و بانک سخن گفت و اشاره کرد: امروزه با توجه به فضای ملتهب صنعت داروسازی باید به شرکت خوارزمی خسته نباشید گفت، که تا به امروز توانسته بخشی از سبد دارویی کشور را تامین کنند، در همین راستا بانک صنعت و معدن بر آن است که دست همیاری و همکاری به شرکت داروسازی خوارزمی بدهد.
دکتر ترحمی تصریح کرد: امروزه صنعت داروسازی بعد از خدا چشم و امیدشان به سیستم و حمایت های بانکی ست به همین دلیل شرکت داروسازی خوارزمی از این همکاری و همیاری بسیار استقبال می کند.
وی در خصوص تاثیر طرح تحول سلامت بر صنعت داروسازی گفت: با اجرای طرح تحول سلامت نقدینگی در چرخه ی صنعت داروسازی کاهش پیدا کرد؛ به این معنا که سازمان های بیمه گر مطالبات داروخانه ها و بیمارستان ها را پرداخت نمی کند و این زنجیره تا شرکت های داروسازی ادامه یافته و همین امر منجر به کاهش نقدینگی شرکت های داروسازی شده است.
 مدیر عامل شرکت داروسازی خوارزمی بیان داشت: جلسات متعددی با مسوولین در خصوص وضعیت نامناسب اقتصادی شرکت های داروسازی برگزار شد اما در نهایت مسوولین مدعی شدند که حال صنعت بسیار خوب است و نیازی به تزریق نقدینگی ندارند.
دکتر ترحمی ادامه داد: برخلاف ادعای مسوولین (مبنی بر اینکه حال صنعت داروسازی خوب است)، متاسفانه از سال 1396 تا به امروز مواد اولیه و یا حتی بسته بندی دارو به صورت نقدی و با افزایش قیمت به فروش می رسد که همین امر شرکت های داروسازی را با مشکل زیادی مواجه کرده است.
وی  در پایان با اشاره به اینکه تجهیز کردن دستگاه ها دیگر از توان شرکت های داروسازی خارج شده است، گفت: شرکت های داروسازی در گذشته علیرغم تمام مشکلات در تلاش بوند تا با ارز 4500 تومان دستگاه های خود را تجیهز کنند اما متاسفانه امروزه با افزایش نرخ این توان از آنها گرفته شد.
در ادامه مدير عامل بانک صنعت و معدن و هيأت همراه از بخش آنکولوژی و خط تولید شرکت داروسازی خوارزمی بازديد كردند و از نزدیک در جریان فعالیت شرکت قرار گرفتند و تصميمات مهمي نيز براي رونق توليد و تامين سرمايه در گردش اين شرکت بعمل آمد.
.

 

 


٠٩:٣٢ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧    /    شماره : ١٥    /    تعداد نمایش : ١٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: