ا.آر.اس

ا.آر.اس

- این دارو برای بیماری فعلی شما تجویز شده است، لذا از مصرف آن در موارد مشابه و یا توصیه آن به دیگران، خودداری نمایید.

Side Effects

هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نیز شود. اگر چه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود اما در صورت بروز آن با پزشک یا داروساز مشورت نمائید. افزایش سدیم خون، ادم، تهوع، استفراغ، اسهال، کرامپ، تشنگی، کاهش بزاق، تعریق، تب، افزایش ضربان قلب، نارسایی کلیه، سردرد، گیجی، بی قراری، ضعف، انقباض ناگهانی ماهیچه ها، کما، تشنج، افزایش پتاسیم خون، انسداد و زخم دستگاه گوارشی، الکالوز متابولیک، افزایش تونیسیته عضلات، نفخ شکمی، افزایش فشار خون.

Direction for use

دسته دارویی: الکترولیت ها این محلول حاوی موادمعدنی و الکترولیت های مورد نیاز جهت بازیابی آب از دست رفته از طریق اسهال و استفراغ برای کودکان و بزرگسالان می باشد. مقادیر مصرف در شیرخواران: یک لیتر در طی 24 ساعت 5/1-1 برابر حجم غذایی معمول به ازای هر بار از دست دادن آب بدن. مقادیر مصرف در کودکان 1 تا 12 سال: یک لیتر در طی 24-8 ساعت مطابق با سن کودک. 250 میلی لیتر به ازای هر بار از دست دادن آب بدن. مقادیر مصرف در بزرگسالان: 500-250 میلی لیتر به ازای هر بار از دست دادن آب بدن. درمان را تا توقف کامل اسهال ادامه دهید.

Description

در مواردی که شدت اسهال و استفراغ شدید باشد بهتر است به جای درمان خوراکی جایگزینی مایعات بدن از درمان تزریقی استفاده شود. در کودکان زیر سه سال بلافاصله تحت نظر پزشک درمان شروع شود ولی در بزرگسالان اگر در طی 24 ساعت علائم خوب نشد درمان را شروع کنید. اگر در حین مصرف استفراغ رخ داد، 10 دقیقه صبر کرده و سپس مقدار کمتری به نسبت قبل مصرف شود.

در دست طراحی

ACEIs (کاپتوپریل، انالاپریل، لیزینوپریل)، سیکلوسپورین، دیورتیک ها (اسپیرونولاکتون، اپلرنون)،کورتیکواستروییدها (دگزامتازون، بتامتازون، پردنیزولون و...)، NSAIDs (ایبوپروفن، دیکلوفناک، ناپروکسن، ایندومتاسین، مفنامیک اسید و...) و داروهای حاوی پتاسیم.